Áčko v předkole poháru porazilo Želešice

Góly: Haňka, Knoflíček, Podaný

Sestava: Hledík - Polák, Barcal, Richtr, Hrdlička - Srnec, Beneš,
                Knoflíček, Podaný, Reitoral - Haňka
                (Sedláček R., Pařil, Kavan, Semerád)

Ve středu 26.7.2017 jsme nastoupili k prvnímu soutěžnímu zápasu sezóny 2017/2018. V rámci 1. předkloa poháru JmKFS jsme hráli v nedalekých Želešicích, které hrají o soutěž níž než my. Před sezónou ale mužstvo výrazně posílili, takže se nedal čekat jednoduchý zápas, což se i potvrdilo. Domácí byli od úvodu aktivnější, hrozili z nebezpečných závarů ve vápně a v 16. minutě se dostali zaslouženě do vedení. Nám se podařilo vyrovnat ve 38. minutě, když penaltu po faulu na sebe samého proměnil Standa Haňka. Od té doby hráli Želešice v deseti, protože jejich hráč dostal po protestech druhou žlutou a musel pod sprchy. To určilo další ráz utkání a druhá půle již byla zcela v naší režii. Domácí se zatáhli na vlastní polovinu a hráli vyloženě na brejky a my útočili "do plných". Vedení 2:1 na naši stranu strhl v 64. minutě Lukáš Knoflíček, který vystil špatnou rozehrávku a postupoval sám na branáře. Nastřelil však pouze tyčku, ale míč se k němu naštěstí odrazil zpět a napodruhé se již nemýlil. Třetí branku přidal o dvě minuty později kapitán Tomáš Podaný, když přeloboval brankaře. Brankový rozdíl mohl být nakonec mnohem větší, bohužel další šance se nám již nepodařilo proměnit. Zápas tedy skončil naším vítězstvím 3:1 a postupem do dalšího kola poháru, ve kterém v neděli 30.7. od 17h přivítáme na svém hřišti Šlapanice.