Koncert THE BACKWARDS - The BEATLES - pátek 25.6.2021, Petropavelská zábava - sobota 26.6.2021

21.05.2021 13:47

Po úspěšných koncertech skupiny Katapult r. 2016 a 2019, skupiny Queenie v roce 2019, jsme si pro Vás připravili opravdu lahůdku v podobě vystoupení nejlepšího revivalu na světě skupiny The Beatles a to:  THE BACKWARDS - world Beatles show

Koncert se uskutečnil v pátek 25.6.2021 a přišlo Vás okolo 650 návštěvníků. 

Že tuto skupinu neznáte? Skupina The Backwards začala svoji kariéru v roce 1995 v Košicích na Slovensku. Pro svou lásku k hudbě a vzdání úcty legendární kapele THE BEATLES, se rozhodli tuto hudbu interpretovat po nastudování od A do Z. Každá vokální linka, harmonie, akordová změna, perkuse, či orchestrální part a mnoho dalších podstatných detailů mají poctivě nazkoušené a dokonale nastudované. Kromě věrného hudebního podání úplnost image skupiny dotváří, stejně jako u Beatles, pravoruký basový kytarista. Vzniká tak dokonalá iluze živého vystoupení skupiny The Beatles.

Jako jeden z důkazů je mezinárodní vítězství na New York Beatlefestě v roce 1998 a v roce 2003, kdy zhruba ze 40 kapel z celého světa zvítězili The Backwards za nejvěrnější interpretaci světoznámé skupiny. Jednou z gratulantek byla i sestra Georga Harrisona paní Louis Harrison, která pochválila kapelu za nejvěrnější zvuk The Beatles za posledních 30 let.

The BACKWARDS nemají pouze dokonalý zvuk, ale dbají i na svou image, stage look, souhru a produkci, která „zlomí“ i nejzarytějšího a nejkritičtějšího fanouška.

Mezi úspěchy kapely patří:

  • Při příležitosti oslav 40 let působení kapely Olympic byli The Backwards vybraní jako předskupina,
  • v roce 2004 se kapela představila v Clevelandu jako předskupina rock’n’rollové legendy Little Richarda,
  • v současnosti kapela The Backwards pravidelně vystupuje ve Spojených státech amerických, kde stihli odehrát koncerty ve 32. státech (např. Los Angeles, Las Vegas, Chicago, Miami, New York, Detroit, Washington, a další).

Ukázka vystoupení zde - opravdu se nejedná o originál The Beatles :)  Video The Backwards

Na rádiu Beat jste mohli slyšet upoutávku přímo od kapely The Backwards k poslechu zde.

V sobotu 26. června 2021 jsme pokračovali tradiční Petropavelskou zábavou za doprovodu skupiny Stone. 

V rámci opatření proti Covid je nutné u vstupu splňovat tyto podmínky: COVID vstup

Čestné prohlášení bude přímo před vstupem případně k vyplnění, nebo můžete předvyplnit a přinést zde: 

—————

Zpět