Sestava: Hledík - Hrdlička, Polák, Knoflíček, Neuhybel - Srnec,
              Reitoral, Podaný, Císař, Pařil - Haňka
              (Sedláček R., Kavan)

OFICIÁLNÍ ZÁPIS ZDE

V sobotu 11.6. nás po zápase s lídrem tabulky čekal tým Pohořelic, který je v tabulce na druhém místě. V případě vítězství jsme se soupeři mohli přiblížit na rozdíl 3 bodů a vzhledem k tomu. že poslední zápas hrají Pohořelice v Tuřanech, tak v případě výhry nad Šatovem poskočit v konečné tabulce na 3. místo.
   Před zápasem jsme řešili v posledních kolech již tradiční problémy se sestavou, takže se v ní objevili i hráči "B" mužstva, kterému bychom chtěli poděkovat za výpomoc v jarních zápasech.
   Začátek zápasu se odehrával především uprostřed hřiště a obě mužstva se do vápna dostávala jen velmi sporadicky. První šanci měly Pohořelice po centru z pravé strany, ale domácí záložník naštěstí netrefil míč před odkrytou brankou ideálně. Na druhé straně naši snad jedinou střelu na bránu měl Adam Reitoral, ta však těsně minula levou tyčku. Do vedení se dostaly Pohořelice poté, co přihrávka přes střed hřiště doputovala k nikým neobsazenému hráči, jenž si posunul míč do vápna a střelou na vzdálenější tyč poslal domácí do vedení, které platilo i po konci prvního poločasu.
   Ve druhém poločase jsme byli aktivnějším týmem a měli po většinu času míč na svých  kopačkách, ale žádné vyložené šance jsme si nevytvářeli. Až v 88. minutě se nám podařilo vyrovnal hlavičkou Jirky Císaře po rohovém kopu. Jelikož jsme chtěli zápas otočit a remíza pro nás byla málo, tak jsme se stále snažili útočit. Domácí ale v nastaveném čase využili brejkovou situaci a po centru z levé strany vstřelili vítězný gól na 2:1.