Ve druhém předkole poháru zdolalo Áčko Šlapanice

Góly: Haňka, Beneš, Černý, Barcal

Sestava: Hledík - Derbl, Polák, Barcal, Neuhybel - Kavan, Beneš,
              Černý, Podaný, Knoflíček - Haňka
              (Reitoral, Pařil, Richtr)

Ve druhém předkole poháru JmKFS jsme v neděli 30.7. na domácím hřišti přivítali účastníka I.A třídy, mužstvo Šlapanic. Po opatrnější začátku přišly v rozmezí 25 a 30. minutě gólové hody. Ve 25. minutě poslal dlouhý míč dopředu Tomáš Podaný, dřív než hostující brankař se k míči dostal Standa Haňka a otevřel skóre zápasu. O tři minuty pozdě si na centr Lukáše Knoflíčka naběhl Jindra Beneš a hlavičkou zvýšil naše vedení. Hostům se podařilo snížit ve 30. minutě, kdy jsme nedokázali odvrátit nakopnutý míč. Dvě minuty před koncem poločasu jsme však skóre opět navýšili, když se Zdeněk Černý trefil přízemní střelou k tyči.
Stejně dobře, jako se nám podařilo zakončit první poločas, jsme vstoupili do toho druhého. Ve 46. minutě si míč k trestnému kopu z cca 20-ti metrů postavil Dan Barcal a trefil jej tak, že se od břevna odrazil za branovou čáru, zpět do břevna a až poté jej brankař chytil. Dobře postavený asistent rozhodčího však branku viděl a vedli jsme o tři branky. Hostům se poté ještě podařilo z jednoho z mála protiútoků zkorigovat skóre na 4:2. Další branka už do konce utkání nepadla a my si připsali druhé pohárové vítězství a postup do dalšího kola, ve kterém přivítáme v neděli 6.8. Bosonohy.

(Sedláček R., Pařil, Kavan, Semerád)

Ve středu 26.7.2017 jsme nastoupili k prvnímu soutěžnímu zápasu sezóny 2017/2018. V rámci 1. předkloa poháru JmKFS jsme hráli v nedalekých Želešicích, které hrají o soutěž níž než my. Před sezónou ale mužstvo výrazně posílili, takže se nedal čekat jednoduchý zápas, což se i potvrdilo. Domácí byli od úvodu aktivnější, hrozili z nebezpečných závarů ve vápně a v 16. minutě se dostali zaslouženě do vedení. Nám se podařilo vyrovnat ve 38. minutě, když penaltu po faulu na sebe samého proměnil Standa Haňka. Od té doby hráli Želešice v deseti, protože jejich hráč dostal po protestech druhou žlutou a musel pod sprchy. To určilo další ráz utkání a druhá půle již byla zcela v naší režii. Domácí se zatáhli na vlastní polovinu a hráli vyloženě na brejky a my útočili "do plných". Vedení 2:1 na naši stranu strhl v 64. minutě Lukáš Knoflíček, který vystil špatnou rozehrávku a postupoval sám na branáře. Nastřelil však pouze tyčku, ale míč se k němu naštěstí odrazil zpět a napodruhé se již nemýlil. Třetí branku přidal o dvě minuty později kapitán Tomáš Podaný, když přeloboval brankaře. Brankový rozdíl mohl být nakonec mnohem větší, bohužel další šance se nám již nepodařilo proměnit. Zápas tedy skončil naším vítězstvím 3:1 a postupem do dalšího kola poháru, ve kterém v neděli 30.7. od 17h přivítáme na svém hřišti Šlapanice.